Eğitim Takvimi

Sirküler Arama


Etkinlik bulunamadı.

Yeni Türk Ticaret Kanunu Hakkında Faydalı Bilgiler

Yeni Türk Ticaret Kanunu Hakkında Faydalı Bilgiler
yeni-turk-ticaret-kanunu

1 Ocak 1957'de yürürlüge giren ve 50 yılı askın süredir ticaret hayatını yönlendiren Türk Ticaret Kanunu, 14 Şubat 2011 tarihinde yerini günün kosulları dikkate alınarak uzun bir çalısma sonucu hazırlanan Yeni Türk Ticaret Kanunu’na bırakmıştır.
 
Yeni Türk Ticaret Kanunu, artan firma iflasları ve yönetim zaafları dikkate alınarak ticaret hayatında devrim olarak nitelendirilebilecek ve günümüz piyasa ve rekabet kosullarında, esitlik, seffaflık, hesap verebilirlik ve sorumluluk ilkelerinin somut olarak hayata geçirilmesi sonucu doguran birçok yenilik getirmektedir.

Yeni Türk Ticaret Kanunu hakkında Mazars Denge uzmanları ve ilgili kurumlarca yayınlanan faydalı belge ve linklere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

  • Yeni TTK'nın şirket uygulamaları konularında getireceği yenilikler ve değişikliklerle ilgili soruları cevaplayan, Mazars Denge uzmanları tarafından hazırlanan Yeni Türk Ticaret Kanunu Kitapçığına ulaşmak için lütfen tıklayınız.
  • Yeni TTK hakkında Mazars Denge tarafından yayınlanmış bilgilendirme bültenine ulaşmak için lütfen tıklayınız.
  • Mazars Denge tarafından yayınlanmış, Yeni TTK Sirkülerine ulaşmak için lütfen tıklayınız.
  • Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü tarafından 14 Şubat 2011  tarihinde 27846 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 6102 sayılı Türk Ticaret Kanunu metnine ulaşmak için lütfen tıklayınız.
  • Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü tarafından 14 Şubat 2011  tarihinde 27846 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan 6103 sayılı Türk Ticaret Kanununun Yürürlüğü ve Uygulama Şekli  Hakkında Kanun metnine ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 
MAZARS DENGE YENİ TTK EĞİTİMLERİ
 
- 16 Mart 2011 tarihinde Mazars Denge tarafından düzenlenen ve sektörden birçok profesyonelin katılımıyla gerçekleştirilen "Yeni Türk Ticaret Kanununun Mali İşler ve Şirket Uygulamaları Konularında Getireceği Yenilikler Eğitimi" 'ne ilişkin;

"Yeni Türk Ticaret Kanunu'na Finansal Bakış" başlıklı eğitim sunumuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.
 
"Yeni Türk Ticaret Kanunu'nda Ticari İşletme ve Ticaret Şirketleri" başlıklı  eğitim sunumuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.
 
- Türk Fransız Ticaret Derneği ve Mazars Denge ortaklığında İngilizce olarak gerçekleştirilen eğitimin sunumlarına aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

 "A Financial Look To The New Commercial Code" başlıklı eğitim sunumuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.

 "New Turkish Commercial Code Changes and Development on Corporate Law" başlıklı eğitim sunumuna ulaşmak için lütfen tıklayınız.

01 Temmuz 2012 tarihi itibari ile yürürlüğe giren  Yeni Türk Ticaret Kanunu'nda, başta gelen zorunluluklar arasında tüm sermaye şirketlerinin Denetime tabi olması yer almaktadır.

"Denetim Hizmetleri Teklifi" almak ve konu hakkında detaylı bilgi edinmek için Pazarlama ve İletişim Departmanımız ile iletişime geçebilirsiniz.

marketing@mazarsdenge.com.tr